טיפ להורים – איך לעזור לילד שלכם להירדם לבד

הילד שלכם מתקשה להירדם? הוא קורא לכם לבוא שוב ושוב? הרבה פעמים זה בגלל שהוא פוחד ממה שיקרה בזמן שיישן.
הטיפ שלי הוא 5 דקות של דמיון מודרך להגנה וביטחון.
אל תחששו, זה קצר, פשוט וחסין מפני טעויות. מתאים לגילאי 4-5 ומעלה.

(למקרה שתמהתם, יש לי גם דיפלומה כמטפלת בדמיון מודרך).
למען הפשטות התייחסתי לאימא ובן, אבל כמובן שמתאים גם לאבות ולבנות.

כבי את האור בחדר של הילד ושבי לידו בלי לגעת בו. אמרי לו שתספרי סיפור נחמד והוא צריך לנסות ולראות בעיניים עצומות את מה שתספרי לו. אסור לו לשאול שאלות במהלך הסיפור, רק בסוף.

אמרי לו: ''עכשיו ננשום ביחד''.
נשמי ביחד עם הילד כמה נשימות עמוקות ואיטיות, תוך ששניכם משמיעים קולות שאיפה ונשיפה (בלי דיבורים). צריך כ- 4-5 נשימות כאלה כדי שהגוף של הילד יהיה רפוי, ואז תתחילי לספר לו את הסיפור. לא חייבים לזכור את הסיפור בע''פ, אפשר להקריא מהדף.
דברי באיטיות והשתמשי בקול מונוטוני, רגוע ושקט. עשי הפסקות קצרות בין משפט למשפט. לקראת הסוף החלישי בהדרגה את הקול וסיימי בלחישה.

בשלב זה יש לקוות שהילד כבר חצי-רדום. הישארי עוד שתיים-שלוש דקות ואז קומי וצאי מהחדר בשקט. אל תגעי בילד, אל תכסי אותו, אל תיקחי צעצוע שהוא ישן איתו, אל תסגרי את הדלת – המתיני עד שהילד יגיע לשלב שינה עמוקה.

שימי לב -
כנראה שבפעמים הראשונות הילד יהיה סקרן לגבי הסיפור ויתקשה לא לשאול שאלות. לפעמים הוא יירגע במהלך הסיפור, אבל יתעורר שוב אחרי שהסיפור מסתיים. ובכל זאת, המשיכי להציע לילד בכל ערב: ''אתה רוצה לשמוע את הסיפור על הבלון?'' כל פעם שירצה לשמוע, זהו צעד נוסף לבניית היכולת שלו לדמות תחושת ביטחון בלעדי ההורים.

 

מתוך: מעשה בחמישה בלונים / מרים רות

לילדך יש הפרעת קשב? אני יכולה לעזור!

התקשרו אליי עכשיו 050-8526433 או 
שלחו לי מייל ariellacohen@gmail.com